Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
25 czerwca 2021 roku odbyło się w naszej szkole pełne emocji zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie tegorocznych Absolwentów było ostatnim i najważniejszym punktem dzisiejszych wydarzeń. Życzymy Absolwentom przyjęcia do upragnionych szkół i zapraszamy w nasze mury, gdzie zawsze będą mile widziani.
Wszystkim uczniom życzymy wypoczynku oraz bezpiecznych i udanych wakacji.
BEZPIECZNE WAKACJE
W czwartek 17 czerwca w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji. Celem spotkania były rozmowy z uczniamy klas I - III na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
MARTYNA DWUKROTNĄ FINALISTKĄ W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
Martyna Heller - uczennica klasy VIII -uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Biologicznego zdobywając wysoką punktację. W Konkursie Polonistycznym wzięło udział 56 uczniów z 48 szkół, zaś w Konkursie Biologicznym -17 uczniów z 15 szkół. Nasza Martynka podołała niełatwym testom i ogromnej tremie. To ogromny sukces naszej uczennicy i powód do dumy, biorąc pod uwagę, że materiał konkursowy w dużym zakresie wykraczał poza podstawę programową.
Głęboko wierzymy, że wiedza, którą posiada Martyna zaowocuje w przyszłości i otworzy przed nią drogę do sięgania po kolejne laury.
,, Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony" (Stefan Żeromski)- w myśl słów pisarza- Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą Ci, byś czuła pragnienie wiedzy przez kolejne etapy swojego życia.
15 LAT MINĘŁO...-WSPOMNIEŃ CZAR
Dzień Edukacji Narodowej -jak co roku- obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Tegoroczne święto miało jednak wydźwięk wyjątkowo podniosły, bowiem w tym roku nasza szkoła obchodzi 15 lecie swego istnienia- jako placówka Niepubliczna. Dyrektor bardzo uroczyście podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom i zaproszonym gościom za ich rzetelną pracę i zaangażowanie , podkreślając , że to właśnie dzięki wspólnym działaniom rodziców, mieszkańców Grodziska, pracowników szkoły , dzieci mają się gdzie uczyć. Wręczył wszystkim pamiątki i dyplomy ! Głos zabrał również jeden z zaproszonych gości-Pan Józef Pasternok- były prezes SRWG i inicjator budowy sali gimnastycznej przy NSP , opowiadając o trudach związanych z początkami funkcjonowania szkoły. Przygotowana przez uczennice z klasy VIII prezentacja przybliżyła historię naszej szkoły od 2005 roku. Pokaz slajdów stał się świetną okazją do wspomnień i przemyśleń- ile pracy włożyliśmy, by nasza placówka dziś tak wyglądała. Niektórzy uczniowie patrzyli na zdjęcia z ogromnym niedowierzaniem. Każdy uczeń otrzymał kubek z logo szkoły na pamiątkę jej istnienia. Występy uczniów, którzy tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach muzycznych , życzenia i kwiaty dodatkowo uświetniły ten piękny dzień.
Ogromnie żałujemy, że nie mogliśmy zaprosić większego audytorium , ale z uwagi na pandemię i zachowanie reżimu sanitarnego , nie mogliśmy tego uczynić.
Mamy jednak nadzieję , że będzie jeszcze niejedna okazja , by w tak serdecznej atmosferze i przed liczebniejszą widownią, obchodzić kolejne jubileusze istnienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej położonej w niewielkiej, ale malowniczej wsi Grodzisko.
Przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy !
WYJAZD NA ZAJĘCIA PROJEKTOWE
7 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowych warsztatach edukacyjnych w Opolu. Zajęcia związane były ze szkolnym projektem: "Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla Bio". Moc informacji i zabaw przybliżyły nam wodny świat fauny i flory wokół nas. Zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa braliśmy udział w przygotowanych zajęciach, potem jeszcze pożywny posiłek i bogatsi o nowe wiadomości oraz doświadczenia wróciliśmy do Grodziska.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
8 września uczniowie klasy II uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali książeczki - poradniki.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
26 czerwca 2020 roku przypada zakończenie roku szkolnego.
W tym dniu uczniowie poszczególnych klas przychodzą na określoną godzinę w celu odbioru i pokwitowania świadectwa oraz zaliczki za wycieczkę szkolną .
Każdy przynosi ze sobą maseczkę i długopis, rękawiczki nie są obowiązkowe. Uczniowie zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości między sobą. Zarówno przed wejściem do szkoły jaki i po wyjściu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie.
Drodzy Rodzice, grupowy odbiór świadectw jest nieobowiązkowy, dlatego dzieci mogą również indywidualnie odebrać świadectwo w sekretariacie szkoły.
Drodzy Państwo, dzieci wchodzą na teren szkoły bez rodziców/opiekunów.
CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY
Uczeń klasy VIII, Dawid Glinka od niedawna ma nowe hobby - hoduje patyczaki. Postanowił podzielić się z nami ciekawymi wiadomościami na ich temat. Dawid przedstawił nam swoje gatunki: Periphetes graniferum, Lonchodiodes Sp.Ilocos, Ramulus nematodes. Patyczaki to owady przypominające gałązki czy patyki. Na wolności żyją w południowym Wietnamie (patyczak rogaty). Inne odmiany patyczaków żyją także w Indiach czy Australii. Patyczak ma długość około 7-10 cm (samice są większe, samce, a mniejsze) i żyje około roku. W naturalnym środowisku patyczaki żyją na gałęziach eukaliptusa i do złudzenia przypominają ich gałązki. Do trzymania patyczaków w domu potrzebne jest terrarium, jednak młodym osobnikom wystarcza już duży słoik czy akwarium. Ważne jest, aby był to zbiornik wysoki, a górę trzeba zamknąć siatką bo zwierzaki te lubią uciekać. W swoim domku patyczaki potrzebują przede wszystkim patyków. Patyczaki uwielbiają się wspinać i maskować w gałęziach. Nie mają one też dużych wymagań temperaturowych. Warunki około 20-23 stopni są dla nich idealne. Aby patyczak mógł swobodnie zrzucić co jakiś czas swój pancerz (wylinieć) potrzebuje większej wilgotności. Wystarczy więc spryskiwać wnętrze terrarium wodą ze spryskiwacza. Patyczaki to roślinożercy. Uwielbiają liście jeżyn i malin, a także truskawek, porzeczek, bluszczu, bazylii, róży, wiśni. Patyczaki to osobliwe zwierzaki. Jednak obserwacja ich życia może być bardzo ciekawa. Od czasu do czasu można je też brać na ręce, ale szczerze powiedziawszy owady te nie przepadają za takimi pieszczotami. Bardzo dziękujemy Dawidowi za ciekawą, żywą lekcję przyrody. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni. Oprócz patyczaków Dawid hoduje również Agamę brodatą i krewetki filtrujące.
ZWYCIĘSTWO W ZIMOWYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
ZWYCIĘSTWO !
Dnia 10.02 w Kadłubie odbył się XVI Zimowy Turniej Piłki Siatkowej. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny - Szymiszów, Rozmierka, Kadłub i Grodzisko. Wszystkie drużyny grały ambitnie i z pełnym zaangażowaniem. Każdy zespół grał na wysokim poziomie. Szczególnie zapamiętany będzie decydujący set z zespołem Kadłuba, w którym przypomnę grało się do 15 punktów. Z początku wynik na tablicy wynosił 1:9, potem 4:13 na naszą niekorzyść, jednakże..nastąpił całkowity zwrot akcji - zagraliśmy świetnie w przyjęciu i zagrywce i doprowadziliśmy najpierw do wyniku 12:14, a później do zwycięstwa na przewagi 20:18. Po świetnych meczach (wszystkie wygrane) zdobyliśmy 1 miejsce. Indywidualną nagrodę dla najlepiej serwującego otrzymał Dawid.
Gratulacje dla drużyny :)
1. Grodzisko
2. Szymiszów
3. Kadłub
4. Rozmierka
W PARKU TRAMPOLIN
Uczniowie starszych klas odbyli nietypową lekcję wychowania fizycznego w Parku Trampolin. Dwie godziny intensywnych ćwiczeń pozwoliły uczniom ocenić stan swoich możliwości sprawnościowych. Wyskoki, salta , wspinaczki na ściankę , tor przeszkód dały upust energii niejednemu uczniowi i pozwoliły choć na chwilę oderwać się od zwykłej codzienności. Nawet Panu Dominikowi udało się przez chwilę "lewitować". Uczniowie świetnie się bawili i niezbyt chętnie chcieli wracać do domu.Zapewne trzeba będzie tę lekcję kiedyś jeszcze powtórzyć...