SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

12 grudnia  w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pracownikiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich - kpt. Henrykiem Liberą. W trakcie pogadanki, dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, jakie czyhają na nie w domu i w szkole. Pan strażak zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Omówił także zasady zachowania się w domu, podczas nieobecności rodziców i przestrzegał przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Pracownik Straży Pożarnej udzielił wskazówek, a także podał zasady postępowania w trakcie pożaru, pochodzącego z różnych źródeł,  wyjaśnił też, co to jest czad i jaki ma on wpływ na zdrowie człowieka. Nie zapomniano o powtórzeniu numerów alarmowych, m.in. 998 do Straży Pożarnej, czy numeru ratowniczego 112, o których wszystkie dzieci pamiętały. W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał, po czym zaprosił wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych przez Straż Pożarną. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.