Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Agnieszka Kała

W dniach 22 - 23 kwietnia 40 uczniów klas II - VI wraz z grupą rodziców i nauczycieli wzięło udział w wycieczce szkolnej. Tym razem wybraliśmy góry. W środę rano komfortowym autobusem udaliśmy się w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym naszym celem był Złoty Stok, gdzie zwiedzaliśmy, wybijaliśmy monety w Mennicy, pływaliśmy łódką po sztolni i płukaliśmy złoto. Te kilka godzin, które tam spędziliśmy upłynęły bardzo szybko. Po zakwaterowaniu w ośrodku, wybraliśmy się na spacer do Polanicy. Odwiedziliśmy Pijalnię wód i Park Zdrojowy. Przed kolacją graliśmy w piłkę na boisku obok ośrodka. W drugim dniu podziwialiśmy Skalne Grzyby i udaliśmy się do Srebrnej Góry, gdzie zwiedziliśmy Twierdzę i strzelaliśmy z armaty. Nieodzownym punktem programu był również postój w McDonald's. Do domu wróciliśmy w czwartek wieczorem zabierając ze sobą dyplom od biura podróży, Certyfikat Zdobywcy Kopalni Złota oraz wiele wspomnień.