ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dzisiaj 13 listopada gościliśmy w szkole ułana, miłośnika i badacza historii, autora publikacji o historii kawalerii Rocha Iwaszkiewicza, który przedstawił nam wiele ciekawostek historycznych. Zaprezentował też sprzęty pomocne w trudach ułańskiego życia. Były więc menażki, maski gazowe, kopia bagnetu, ubrania wojskowe a nawet podstawowe oprzyrządowanie jeździeckie. Uczniowie mogli obejrzeć autentyczne siodło w pełni wyposażone do wymarszu oraz spróbować je podnieść. Pytaniom nie było końca, a każdy chciał z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy lub przymierzyć coś z umundurowania. Ta żywa lekcja historii bardzo spodobała się uczniom, szczególnie zafascynowani byli pierwszoklasiści, którzy usiedli najbliżej i najczęściej brali udział w dyskusji. Dzięki tej lekcji poznaliśmy wiele interesujących faktów, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Dziękujemy.