Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

8 października uczniowie naszej szkoły odbyli niecodzienną lekcję w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu.Podzieleni na 2 grupy wiekowe zobaczyli "od podszewki" funkcjonowanie biblioteki, która w swym księgozbiorze liczy 400 000 woluminów.Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Dzieci zostały zapoznane z działalnością placówki i pozycjami książkowymi, jakimi dysponuje. Najciekawsze i najstarsze, liczące blisko 400 lat egzemplarze pokazano uczniom i pozwolono, by z nieukrywaną przyjemnością obejrzeli je z bliska.Być może otwartość gospodarzy tego miejsca, miłe przyjęcie i interesujące, ładnie wydane tytuły zainspirują najmłodszych do częstszych wizyt w bibliotece i obudzą w nich pasję czytania.

Dzień ten stał się również okazją do obejrzenia filmów w kinie Helios. Piłsudski i Był sobie pies 2 królowały na ekranach  zachwycając nawet najbardziej wybrednego kinomana.

Ciekawa książka i pouczający film...czegóż chcieć więcej...