Sukces na mityngu lekkoatletycznym

Agnieszka Kącka

Jak co roku przed długim weekendem majowym, na stadionie w Strzelcach Opolskich odbył się mityng lekkoatletyczny organizowany przez Klub Sportowy "KUSY" oraz PG nr1. Nasi uczniowie wrócili z tych zawodów z medalami.:

Dawid Glinka - I miejsce w biegu na 1000 m chłopców

Bartłomiej Grzysek - II miejsce w biegu na 1000 m chłopców

Łukasz Ploch - II miejsce w pchnięciu kulą chłopców

Sabina Krawiec - III miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt

Gratulujemy wspaniałych wyników!

 

Łyżwiarskie szaleństwa

Joanna Markieton

26 stycznia i 9 marca po raz kolejny odbył się wyjazd naszych uczniów na lodowisko TOROPOL do Opola. Celem było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa. Organizatorem wyjazdu był opolski LZS.

III miejsce chłopców w turnieju tenisa stołowego

Agnieszka Kącka

9 marca w Strzelcach Opolskich odbyły się gminne zawody tenisa stołowego chłopców. Nasi uczniowie zajęli III miejsce na 12 szkół gminy Strzelce Opolskie, a II miejsce na 7 szkół wiejskich. Gratulujemy!

IV Turniej Przyjaźni

Agnieszka Kącka

3 marca w naszej szkole odbył się IV Turniej Przyjaźni w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół: NSP Grodzisko, ZPO Kadłub, PSP Szymiszów, PSP Rozmierka, PSP Błotnica Strzelecka, PSP Staniszcze Wielkie - Kolonowskie 3. Turniej wygrała szkoła z Kadłuba. My wywalczyliśmy dobrą II pozycję. III miejsce zajęła szkoła z Błotnicy Strzeleckiej. Wszystkie szkoły wyjechały z zawodów ze wspaniałymi nagrodami.

 

Zawody w tenisa stołowego dziewcząt

Agnieszka Kącka

4 marca w Strzelcach Opolskich odbyły się zawody gminne w tenisa stołowego dziewcząt. W rywalizacji 12 szkół gminy Strzelce Opolskie, uczennice naszej szkoły zajęły IV pozycję, a wśród 7 szkół wiejskich - III miejsce. Gratulujemy!

Godziny pracy sekretariatu w czasie ferii

Super User

W okresie ferii sekretariat będzie czynny w godzinach od 8.00 do 12.00.

Ponadto w dniach 17.02.2017r. oraz 20.02.2017r. sekretariat będzie nieczynny.

Zimowe zabawy na śniegu

Joanna Markieton

Korzystając ze sprzyjających warunków śniegowych nasze dzieci lepiły bałwany, zbudowały igloo, rzucały śnieżkami do celu. Zimowym zabawom nie było końca. Zmęczeni za to we wspaniałych humorach wróciły do obowiązków lekcyjnych. Zabawa na śniegu to wielka frajda dla dzieci. Mamy nadzieję, że w ferie zimowe pogoda również dopisze. 

Ratujemy ludzkie życie

Anna Janczak

W poniedziałek 23 stycznia druhowie  OSP z Grodziska pokazali uczniom jak należy udzielać pierwszej pomocy. Przeprowadzili również ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa.Uczniowie mogli przymierzyć stroje strażackie, które wcale nie są lekkie. Pokazy były niezwykle ciekawe i pouczające. Zaopatrzeni w obszerną  wiedzę nie zawahamy się, aby udzielić poszkodowanemu  pierwszej  pomocy.

Grono pedagogiczne i uczniowie bardzo dziękują za cenną lekcję.

Gwiazdka

Anna Janczak

W niedzielę 22 stycznia, jak co roku w naszej szkole, odbyła się impreza środowiskowa. Uczniowie w pięknych strojach przypomnieli o cudzie narodzin Zbawiciela, odgrywając bożonarodzeniowe jasełka. Zaprezentowali również cykl kolęd śpiewając i grając na różnych instrumentach muzycznych. Z uwagi na na miniony Dzień Babi i obecny Dzień Dziadka wszystkie dzieci wyraziły im wdzięczność i miłość za troskę jaką okazują każdego dnia. Tym ciepłym słowom towarzyszyły uściski. W oczach niektórych osób kręciły się łzy wzruszenia.

Kochani żyjcie nam 100 lat!!!

Pomagamy!

Małgorzata Starzec

Nasi uczniowie chętnie pomagają. Wielokrotnie już miały miejsce w naszej szkole różnorakie zbiórki charytatywne. Wielokrotnie też zbieraliśmy plastikowe nakrętki, aby następnie przekazać je w ramach pomocy chorym dzieciom. Także teraz przyłączyliśmy się do tej wyjątkowo szczytnej akcji. Uzbierane nakrętki, dzięki życzliwości członków OSP Grodzisko, przekazujemy na leczenie Kingi z Łąk Kozielskich.

Na tym nie kończy się akcja! Wciąż zbieramy nakrętki, a gdy uzbieramy ich całą górę, znów będziemy mogli pomóc!

Logowanie